Designer Graphic

Descrierea postului

Înainte de evenimente:

  • Va avea ca atribuție principală crearea mock up-urilor de broadcast; *exemplu in imagini
  • Propunerea și creerea unui key visual pentru fiecare eveniment;
  • Crearea unui content grafic pentru social media (atât evenimente esport cât și PGL general);
  • Crearea unor elemente vizuale având ca scop propunerea unor noi evenimente;
  • Crearea și pregătirea de print: badges, lanyards, banners, brățări de acces, diverse materiale A3 informative.

În timpul evenimentelor:

  • Media Day: Decuparea pozelor cu playeri de pe chromă (între 80 și 240 poze pe parcursul a 1-2 zile);
  • Updatarea cartoanelor cu scoruri/ informații în timpul live-urilor (se aloca un maxim de 2-3 minute pentru fiecare carton ce v-a ajunge pe live updatat după fiecare meci).

Cerinţele postului

  • Cunostințe avansate Adobe Photoshop;
  • Cunostințe avansate Adobe Illustrator;
  • Cunoștințe despre pregătirea unui fișier de print (bannere, stickere, etc);
  • Cunoașterea programelor 3D: Cinema 4D, 3D MAX contituie un avantaj;
  • Cunoașterea programelor video editare: Adobe Affter Effects, etc constituie un avantaj;
  • Limba engleză nivel mediu.

Aspectele de personalitate pe care le cautăm

  • Să fie responsabil;
  • Să se descurce în momente de presiune într-o transmisiune live;
  • Să aibă o atitudine pozitivă;
  • Să facă echipă cu colegii săi;
  • Să fie harnic și implicat.
  • Să fie ordonat și organizat atât în mediul digital cât și  în mediul real.

Îți punem la dispoziție

Pentru a nu îți limita creativitatea, îți oferim acces la câteva dispozitive ce te vor ajuta să experimentezi orice proiect vei dorii să creezi pentru noi.

  • Wacom Cintiq Pro 13;
  • Un laptop HP Omen 17” pentru posibile deplasări;
  • Acces la imprimantă 3D;
  • Acces la Digital Cutter;
  • Acces la laminator.

Oferim:

  • Salariu atractiv în funcție de calificări;
  • Mediu de lucru tânăr;
  • Posibilitatea de a învăța lucruri noi;
  • Bonuri de masă;
  • Asigurare de sănătate;
  • Extra beneficii după 2 ani de vechime;
  • Posibilitatea de a călători mult în străinătate (în funcție de abilitățile tale).

Job-ul este full time la sediul nostru din București (metrou Pipera).

EXEMPLE MOCK-UP (CARTOANE)

Aplica acum

* Vă informăm că atunci când ne contactați, datele dvs. cu caracter personal vor fi prelucrate numai în scopul pentru care au fost colectate și vor fi păstrate pentru durata necesară potrivit Politicii noastre de confidențialitate