Communication Coordinator

Descrierea postului

Coordonatorul de comunicare este responsabil de viziunea de ansamblu sau de strategia de comunicare la nivel de brand și la nivel de proiect. Acesta se va asigura că orice material produs pentru a fi comunicat extern (către fani, presă, parteneri, organizații, echipe jucători, etc) va respecta această strategie. Coordonatorul de comunicare va știi ce nevoi are fiecare stakeholder și se va ocupa de fiecare în parte.

Cerinţele postului

Responsabilități:

  • Redactează materiale informative și promoționale: comunicate de presă, ghiduri de eveniment, mesaje promoționale;
  • Ține legătura cu stakeholderii companiei pentru a îndeplini obiectivele strategiei de comunicare;
  • Întreține legătura cu presa și le asigură un cadru propice pentru a-și desfăsura activitatea în timpul evenimentelor sau în afara lor;
  • Lucrează cu specialistul Social Media pentru a stabili strategia de comunicare pentru fiecare din proiectele companiei și pentru a crește influența brandului pe rețelele social media;
  • Stabilește și administrează bugetele de comunicare;
  • Monitorizează eficiența comunicării și întocmește rapoarte de evaluare;

Candidatul ideal:

  • Engleză la nivel fluent, atât vorbit cât și scris;
  • Multitasking, capacitatea de a organiza mesajele și informațiile necesare pentru diferiți destinatari;
  • Experiența în project management, PR, comunicare online, organizare de evenimente;
  • Constituie un avantaj dacă se cunosc best practices, obiceiuri de consum și influenceri pentru industria esports;
  • Portofoliu de campanii de comunicare (online și offline);
  • Cunostințe tehnice: suita Office (cu accent pe Microsoft Powerpoint);

Oferim:

  • Posibilitatea de a face parte dintr-o echipă tânără, pasionată de tot ce înseamnă jocuri, organizarea de evenimente și promovarea sporturilor electronice;
  • Un mediu de lucru unde creativitatea este încurajată, iar accentul este pus pe rezultate. Un mediu de lucru unde munca ta conteaza iar rezultatele sunt vizibile;
  • Sslariu motivant, asigurare medicală privată și bonuri de masă;
  • Bonusuri bazate pe performanță și vechime;
  • Posibilitatea de a participa la evenimente internaționale;

Dacă ești interesat/-ă să faci parte din echipa noastră, te rugăm să ne trimiti un CV (sau daca nu ai, poti sa ne trimiți un email cu câteva cuvinte despre tine) la adresa [email protected] cu subiectul Communication Coordinator sau poți completa formularul de mai jos.

Aplica acum

* Vă informăm că atunci când ne contactați, datele dvs. cu caracter personal vor fi prelucrate numai în scopul pentru care au fost colectate și vor fi păstrate pentru durata necesară potrivit Politicii noastre de confidențialitate